Gr. IV z wizytą w Komisariacie Policji w Radlinie

Przedszkolaki z grupy IV odwiedziły policjantów z miejscowego komisariatu. Funkcjonariusze omówili z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania w przedszkolu, w domu i na drodze, jak również podczas kontaktu z osobami obcymi. Policjanci starali się przekazać dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. W trakcie odwiedzin dzieci miały okazję porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy. Zobaczyły wyposażenie policjanta i sprzęt jakim dysponuje. Dzieci mogły też przyjrzeć się z bliska pracy dyżurnego, który przyjmuje na co dzień zgłoszenia od mieszkańców. W czasie spotkania przedszkolaki zadawały mnóstwo ciekawych pytań i wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa. Policjanci zaś podkreślali, że ich rolą jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, co dla dzieci było szczególnie ciekawym tematem, ale także udzielanie pomocy, również dzieciom, o czym świadczą słowa naszej piosenki:
Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Czuwa, żeby się komu co złego nie stało.
Z daleka już widzimy jego czapkę białą.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy, w domu.
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba pomóc.
Uśmiecha się do dzieci, ręką do nich kiwa.
Pogrozi nieraz palcem i tak czasem bywa.

Składamy serdeczne podziękowania funkcjonariuszom Komisariatu Policji za miłe przyjęcie.
Dzieci z Paniami: Stefką i Stefką