A jak aparat-Kaczuszki poznają pracę fotografa - Przedszkole Publiczne Nr 2 im. Jasia i Małgosi w Radlinie

A jak aparat-Kaczuszki poznajÄ… pracÄ™ fotografa

Przedszkolaki z grupy Kaczuszki, odwiedziÅ‚a mama Jakuba, która jest fotografem, aby opowiedzieć o swoim zawodzie. W tym dniu dzieci poznaÅ‚y literÄ™ „a, A” jak aparat, dlatego spotkanie z fotografem, którego gÅ‚ównym narzÄ™dziem pracy jest aparat fotograficzny byÅ‚o wspaniaÅ‚ym doÅ›wiadczeniem dla dzieci. Pani Kasia pokazaÅ‚a dzieciom ilustracjÄ™ pierwszego aparatu fotograficznego, przyniosÅ‚a różne modele aparatów, te starsze i te, które wykorzystuje w swojej pracy obecnie. Dzieci miaÅ‚y możliwość obejrzenia różnych aparatów, porównania wielkoÅ›ci, oszacowania ich wagi. Przedszkolaki mogÅ‚y też wykonywać zdjÄ™cia osobistym aparatem Jakuba, który pokazaÅ‚ kolegom jak prawidÅ‚owo można wykonać fotografiÄ™. Pani Kasia, zwróciÅ‚a również uwagÄ™ na bezpieczeÅ„stwo w zakresie udostÄ™pniania swojego wizerunku. Dzieci wiedzÄ…, że bez ich zgody,  zgody rodziców,  nikt nie może wykonywać im zdjęć i nigdzie nie może ich pokazywać, publikować. Na koniec wykonaliÅ›my pamiÄ…tkowe zdjÄ™cia, które można zobaczyć na stronie https://pp2.radlin.pl/ w grupie Kaczuszki.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Kasi za spotkanie i zapoznanie nas z ciekawą pracą fotografa.

B.Siwek

Data dodania: 2022-10-09 17:17:39