Barbórka u Biedronek

W dniu 04.12 przedszkolaki z gr. III Biedronki uczciły Barbórkę wykonując górnicze czako z piórami w różnych kolorach, poznając od razu, kto nosi czako z jakim kolorem piór. Poznały również historię powstania węgla popartą oglądaniem zdjęć odcisków roślin, głównie paproci na bryłach węgla. Dzieci poznały elementy górniczego stroju galowego. Były opowieści o św. Barbarze-patronce górników oraz Skarbniku. Szczególne zainteresowanie w dzieciach wzbudził a postać legendarnego Skarbnika, który podobno ukazuje się tym, którzy nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa i ostrzega przed zagrożeniem. Na zajęciach rytmicznych dzieci poznały piosenkę o pracy górników i bawiły się wykonujac różne ćwiczenia przy muzyce. Dzieci były bardzo zainteresowane i aktywne na zajęciach.

B. Siwek

Data dodania: 2020-12-06 19:43:42