Bezpieczny Przedszkolak na drodze

Dzieci najczęściej narażone są na wypadki drogowe, dlatego tak ważne jest wpajanie im od najmłodszych lat - zasad ruchu drogowego.

W ostatnim tygodniu września Pszczółki podczas zajęć i zabaw poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku, bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach bądź przy zielonym świetle, sygnalizację świetlną oraz niektóre znaki drogowe. Podczas różnych sytuacji edukacyjnych Maluszki mogły wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Po nauce przez zabawę przyszedł czas na praktyczne ćwiczenia w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię w oznakowanych miejscach bez sygnalizacji. Pszczółki świetnie sobie poradziły w czasie pierwszego spaceru po Marcelu.

Obserwując ruch uliczny zainteresowanie Dzieci wzbudziły radiowozy zaparkowane pod Komisariatem Policji. Nasz Dzielnicowy asp. szt. Adam Czoch zaprosił Maluszki do obejrzenia pojazdów. Dzieci usiadły zatem za kierownicą radiowozu i - jak to małe dzieci - zajrzały w każdy jego zakamarek. Pszczółki były bardzo zadowolone ze spaceru i ze spotkania z panem Policjantem. Być może będzie to dla Nich inspiracją do wyboru w przyszłości zawodu Policjanta.

Data dodania: 2021-10-05 20:44:56
Data edycji: 2021-10-05 21:21:59