Biedronki O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

Bezpieczeństwo dzieci w przedszkolu jest traktowane priorytetowo. Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa w czasie zabaw w sali i na podwórku oraz o bezpiecznym poruszaniu się w ruchu drogowym. Przedszkolaki z gr. III Biedronki w dniu 7 października ćwiczyły praktycznie, jak bezpiecznie poruszać się w okolicy przedszkola, przechodzić przez ulicę w miejscach  z oznaczonym  przejściem i jak wybrać bezpieczne miejsce do przejścia, jeśli nie ma oznaczeń. Po drodze poznawaliśmy znaki drogowe i odczytywaliśmy, co oznaczają. W miasteczku ruchu drogowego pod bacznym okiem pana policjanta asp. Wojciecha Lach każdy przedszkolak ćwiczył bezpieczne, zgodne z zasadami przejście przez jezdnię oraz rozpoznawanie znaków drogowych. Dzieciaki spisały się doskonale.

Pamiętajmy, bezpieczeństwo jest najważniejsze!

B.Siwek

Data dodania: 2020-10-09 21:36:38