Biedronki zakładają ogródek

„Kwiatki,? bratki i stokrotki ?dla Malwinki i Dorotki...”, przy tej piosence Biedronki ?urządziły w swojej sali „zielony ogródek”. Była to także okazja do utrwalenia wiedzy na temat budowy roślin oraz znaczenia w ich rozwoju wody i światła. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wypełniały ziemią doniczki duże i małe oraz inne pojemniki. Miały okazję porównywać wygląd nasion pszenicy, rzeżuchy, owsa. Największą atrakcją było umieszczenie sadzonek bratków, stokrotek w doniczkach, sadzenie cebuli, czosnku oraz wysiew nasion. Dzieci nie zapomniały także o najważniejszej rzeczy – podlewaniu roślin, więc w ruch poszła koneweczka z wodą. Efekt końcowy sprawił dzieciom wiele radości i zadowolenia. Biedronki? w roli małych ogrodników zobowiązały się do systematycznej opieki nad „zielonym ogródkiem”.?????

S. Menżyk

Data dodania: 2022-04-10 20:40:11