Czcionka:

Kontrast:

CODEWEEK 2020 Z MISIAMI I BIEDRONKAMI

Biedronki z panią Beatą Siwek oraz Misie z panią Haliną Czepczar wzięły udział w tegorocznej edycji CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Jest to największe programistyczne wydarzenie w Europie.

W ramach CodeWeek Biedronki i Misie podjęły dwutygodniowe wyzwanie „CAŁA POLSKA PROGRAMUJE”, które polegało na codziennym wykonywaniu zadań z zakresu kodowania.

Przedszkolaki  wykonały 10 zadań:  1. Zaprogramuj zdrowie, 2. Muzyczny kod, 3.Marzę, myślę, konstruuję, 4. Rysuję, maluję…koduję, 5. Kubeczki od A do Z, 6. Zakodowane gry planszowe, 7. Gesty, symbole, bloczki, 8. Bezpieczni w sieci, 9. Pętle czyli szukamy powtórzeń w codziennych czynnościach, 10. Debugowanie czyli błędy są ok.

Dzieci wykazywały duże zainteresowanie zajęciami.  Były bardzo zaangażowane w zabawy, dzięki czemu odniosły wiele korzyści. Rozwijały logiczne myślenie, kreatywność, zadaniowe podejście do stawianych problemów, świadome i czynne korzystanie z nowoczesnych technologii oraz , co bardzo ważne dla przedszkolaków kształtowały umiejętności współpracy w zespole, grupie.

Udział w tym wyzwaniu to również nasz wkład jako placówki  na wynik Polski w światowym rankingu Code Week 2020, która zajmuje obecnie 1 miejsce!

B. Siwek, H. Czepczar

(Więcej zdjęć w grupach Biedronki i Misie)

Data dodania: 2020-10-18 14:48:16
Data edycji: 2020-10-19 18:09:28