CodeWeek 2021 z ŻABKAMI i BIEDRONKAMI

CODEWEEK 2021 Z BIEDRONKAMI I Żabkami

Biedronki z panią Beatą Siwek oraz Żabki z panią Haliną Czepczar wzięły udział w tegorocznej edycji CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Jest to największe programistyczne wydarzenie w Europie.

W ramach CodeWeek Biedronki i Żabki podjęły dwutygodniowe wyzwanie „CAŁA POLSKA PROGRAMUJE”, które polegało na codziennym wykonywaniu zadań z zakresu kodowania.

Przedszkolaki wykonały 10 zadań:1. Tworzymy zespół, 2. Uczymy się współpracy, 3. Krytycznie myślimy, 4. Sprawdzamy informacje, 5. Nasze pomysły, 6. Jesteśmy kreatywni, 7. Mówię i słucham, 8. Budujemy relacje, 9. Szukamy i doświadczamy, 10. Błędy są ok.!

Dzieci wykazywały duże zainteresowanie zajęciami.  Były bardzo zaangażowane w zabawy, dzięki czemu odniosły wiele korzyści. Rozwijały logiczne myślenie, kreatywność, zadaniowe podejście do stawianych problemów, świadome i czynne korzystanie z nowoczesnych technologii oraz, co bardzo ważne dla przedszkolaków kształtowały umiejętności współpracy w zespole, grupie.

Udział w tym wyzwaniu to również nasz wkład jako placówki  na wynik Polski w światowym rankingu Code Week 2021, która zajmuje obecnie 3 miejsce!

B. Siwek, H. Czepczar

Data dodania: 2021-10-28 20:41:29