CODEWEEK 2022 Z KACZUSZKAMI

Kaczuszki biorą udział w tegorocznej 10 edycji CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. CodeWeek to inicjatywa promująca naukę kodowania, programowania na różne sposoby. W ramach realizacji zadań europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z kodowaniem, programowaniem. Jest to największe programistyczne wydarzenie w Europie.

W ramach wyzwania CodeWeek 2022 z Uczymy Dzieci Programować w pierwszym tygodniu 8-14.10 Kaczuszki codziennie wykonywały zadania z zakresu zabawy z kodowaniem:

1. CodeWeek pod lupą-rozwiązujemy logiczne zagadki,

2. Kubki, wieże, latarki-szukamy 10,

3. 10 na macie zakodowana,

4. Jedno zadanie, 10 kodów,

5. Kod do CodeWeek- debugujemy błędy

Dzieci wykazywały duże zainteresowanie zajęciami.  Były bardzo zaangażowane w zabawy, szczególnie te z kolorowymi kubeczkami, dzięki czemu odniosły wiele korzyści. Rozwijały logiczne myślenie, kreatywność, zadaniowe podejście do stawianych problemów, umiejętność wyszukiwania błędów, współpraca. Przed nami kolejne wyzwania w tygodniu kodowania i rozwijanie wielu umiejętnosci w zabawie z kodowaniem.

B.Siwek

Data dodania: 2022-10-16 20:02:46