Dzień Kropki u Żabek

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest 15 września. Święto to ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość dzieci i inspirować ich do tworzenia.

Dzieci z grupy Żabki poznały historię małej Vashti oglądając bajkę o kropce. W tym dniu towarzyszyły im kropkowe zabawy, a nawet ich ubrania były pełne kolorowych mniejszych lub większych kropek.

Międzynarodowy Dzień Kropki był też świetną okazją, aby zainaugurować ogólnopolski projekt „Zabawa sztuką”, który w roku szkolnym 2021/2022 w grupie Żabki będzie realizować pani Halina Czepczar.

Przedszkolaki zainspirowani „kropkowanymi” obrazami francuskiego malarza Georgesa Seurata sami stworzyli swoje dzieła sztuki. Oczywiście za pomocą kropek… bo od kropki wszystko się zaczęło
Data dodania: 2021-09-16 17:26:41
Data edycji: 2021-09-16 17:29:50