Dzień Zwierząt u Pszczółek

Dzisiaj 4 października w naszej grupie obchodziliśmy Swiatowy Dzień Zwierząt. Pomysł na wprowadzenie tego Święta, narodził się już w pierwszej połowie ubiegłego wieku. W roku 1931 we Florencji odbyła się konferencja ekologow, którzy właśnie w ten sposób postanowili zwrócić uwagę na problem gatunków zagrożonych wymarciem. Idealną datą wydał im się 4 października, dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyzu, w religi chrześcijańskiej uznawane go za patrona zwierząt i środowiska. Dzięki temu kontynuowana jest idea troski o zwierzęta, szczególnie te najbardziej wrażliwe, zagrożone wyginięciem i bezdomne. Dzieci z naszej grupy dzieliły się wiadomościami, jak opiekować się zwierzątkami domowymi, bez trudu rozpoznały i nazwały zwierzęta żyjące w naszych lasach oraz zwierzęta egzotyczne.Dzisiejsze zabawy dały dzieciom wiele radości, jak również wzbudzić empatię w opiece nad zwierzątkami, które są blisko nas, ??????

Data dodania: 2023-10-15 18:38:26
Data edycji: 2023-10-15 18:49:39