GMINNY TURNIEJ SPORTOWY PRZEDSZKOLAKÓW „RADLIŃSKIE SMYKI BEZPIECZNE ŚWIETLIKI”.

W dniu 9 czerwca na boisku sportowym „Orlik” odbył się Turniej Sportowy „Radlińskie Smyki Bezpieczne Świetliki”. Organizatorem było PP2 im. Jasia i Małgosi w Radlinie.

Uczestnikami turnieju były 10 osobowe drużyny 5-6-latków z radlińskich przedszkoli oraz oddziału przedszkolnego. Zespoły wyróżniały się strojem, nazwą, okrzykiem, plakatem/transparentem. Każda z drużyn miała swojego opiekuna.

Do grona jury zostali zaproszeni: Małgorzata Mokrosz - naczelnik WEiSS UM Radlin oraz dyrektorzy przedszkoli i szkoły.

Zawody sportowe prowadzili: Tomasz Patas i Kamil Wierzgoń- nauczyciele wychowania fizycznego SSP2 w Radlinie. Konkurencje były dostosowane do wieku i rozwoju dzieci przedszkolnych.

Jury oceniło drużyny biorąc pod uwagę sprawność oraz właściwe zachowanie, tj. grę fair play.

Zgodnie z regulaminem przyznano:

I miejsce PP3 im. Akademii Wesołych Bajtli

II miejsce PP2 im. Jasia i Małgosi

III miejsce PP1 im. Gromadki Misia Uszatka

IV miejsce Oddział Przedszkolny przy SSP 2 im. KEN

Za pierwsze trzy miejsca drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale oraz słodkości.

Turniej miał charakter nie tylko sportowy, ale również profilaktyczny, związany z bezpieczeństwem, szczególnie w czasie wakacji. Policjanci z Komisariatu Policji w Radlinie: asp. Wojciech Lach, mł. asp. Leszek Dudała oraz mł. asp. Grzegorz Szolc z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim w towarzystwie policyjnej maskotki Sznupka, czuwali nad bezpieczeństwem w czasie turnieju. Policjanci przeprowadzili również prelekcję na temat „Bezpieczne wakacje”, zaprezentowali motocykl policyjny i wręczyli dzieciom odblaskowe opaski.

Przez cały czas turnieju zawodnikom towarzyszyli kibice, wśród których znalazła się grupa cheerleaderek z PP2.

Impreza przebiegła w bardzo miłej, pełnej radości atmosferze. Czerwcowe słońce i lekki podmuch wiatru raz rozgrzewał, a to znów chłodził wszystkich uczestników zabawy.

Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz wszystkim gościom za zaangażowanie w przygotowanie

i przeprowadzenie turnieju.

B.Siwek