Kaczuszki obchodzą Światowy Dzień Drzewa

Światowy Dzień Drzewa, Kaczuszki spędziły w bezpośrednim kontakcie z drzewami w ich naturalnym środowisku. Na spacer zabraliśmy: lupy, miarę krawiecką, kartki, kredki. Wokół naszego przedszkola jest bardzo dużo ciekawych okazów drzew, dlatego  zabawę badawczą rozpoczęliśmy już na placu zabaw Szluchta. Dzieci mierzyły obwód drzew obejmując je, oraz za pomocą miary krawieckiej. Lupy posłużyły dzieciom do badania życia w korze drzew i badania struktury kory. Przedszkolaki również stworzyły fragmenty kory wykorzystując technikę plastyczną frotaż. Oglądaliśmy różne rodzaje drzew, głównie liściastych: akacja, dąb, jesion, kasztanowiec, klon. Dzieci przytulały się do drzew, badały strukturę dotykiem, wąchały i określały zapach. W przedszkolu wykonaliśmy wspólne drzewo z przygotowanych wcześniej materiałów: pień z plakatu, gałęzie z karteczek z odbitą strukturą pnia, listki malowane ekologicznymi pędzlami.

Przedszkolaki doskonale wiedzą, że takie święto, jak Dzień Drzewa to tylko przypomnienie o ogromnej roli drzew, jaką odgrywają w środowisku przyrodniczym, szczególnie również w życiu człowieka.

B.Siwek

Data dodania: 2022-10-10 23:12:41