Kaczuszki w Izbie Regionalnej Miasta Radlin

Przedszkolaki z gr. Kaczuszki odwiedziły Izbę Regionalną  Miasta Radlin, powstałą z inicjatywy Radlińskiego Towarzystwa Kulturalnego i Urzędu Miasta Radlin na bazie eksponatów przekazanych przez mieszkańców Radlina i okolic. Po izbie oprowadził nas Pan Eryk Holona, który opowiedział i pokazał wiele ciekawostek związanych z historią, tradycją i kulturą miasta Radlin i regionu. Dzieci były zainteresowane wieloma eksponatami, które mogły zobaczyć z bliska i dowiedzieć się, jak kiedyś były wykorzystywane w życiu codziennym.

Na koniec czekał na dzieci słodki poczęstunek. Na pamiatkę spotkania zostaliśmy obdarowani prezentami w postaci pocztówek z Radlina.

Serdecznie dziękujemy Panu Erykowi Holona za miłe i bardzo ciekawe spotkanie z historią, tradycją i kulturą.

Data dodania: 2023-10-30 18:03:14
Data edycji: 2023-10-30 18:16:25