„Kodowanie i dekodowanie na dywanie kartce i ekranie” w gr. III Biedronki

Przedszkolaki z grupy III Biedronki oraz grupy IV Misie biorą w tym roku udział w realizacji programu własnego „Kodowanie i dekodowanie na dywanie, kartce i ekranie”.

We wrześniu 4-5 latki z grupy Biedronki wraz z panią Beatą Siwek ćwiczyły umiejętność współpracy  przy zabawie z kubeczkami, które ustawiały według określonego kodu na macie np. ułóż kubeczki w ten sposób, aby nie były na polu w tym samym kolorze i nie dotykały się z tym kolorem w jakim jest kubek. Budowały  z kolorowych kubeczków wieże i odwzorowywały  pracując w parach. Ułożyły na macie według podanego kodu dom z kolorowych krążków.  Uczyły się określać położenie np. połóż krążek zostawiając dwa puste pola na samym dole maty od lewej strony. Kodowały drogę piłeczki do mamy dużej piłki i inne. Dzieci bawiły  się również z wykorzystaniem programu „Zabawy z kodowaniem” PWN.

W czasie zajęć dzieci rozwijają szereg  umiejętności, w tym pracy zespołowej i grupowej, logicznego myślenia i zadaniowego podejścia do stawianych problemów.

B. Siwek

Data dodania: 2020-10-18 19:25:59