Mały badacz i odkrywca

"Mały badacz i odkrywca" to tytuł innowacji pedagogicznej jaką w roku szkolnym 2020/2021 będą realizować 1 raz tygodniu w grupie MOTYLKI panie  Halina Czepczar oraz Anna Dahm.

Innowacja ma na celu rozbudzenie u dzieci ciekawości otaczającym światem przyrody oraz nauczenie ich prowadzenia obserwacji oraz wyciągania trafnych wniosków przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i zjawisk przyrodniczych.

1 września Motylki przeprowadziły dwa eksperymenty. dzieci sprawdzały dlaczego takie ważne jest mycie rąk mydłem przed posiłkami oraz robiły doświadczenie z "uciekającym pieprzem".

Dzieci przekonały się, że mycie rąk MYDŁEM przed jedzeniem jest konieczne, aby do naszego organizmu nie przedostały się cząsteczki brudu sklejone z tłuszczem (a zwłaszcze te okropne bakterie i wirusy, które nam ostatnio uprzykrzają życie).

Data dodania: 2020-09-02 17:09:33
Data edycji: 2020-09-03 12:13:09