Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Międzynarodowy Dzień Kropki.

Międzynarodowy Dzień Kropki.

Od dwunastu już lat, 15 września, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki – International Dot Day. Jest to niezwykły dzień, wielkie święto: kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu organizowanych jest wiele działań, które pomagają odkryć dzieciom talenty, jakie w nich drzemią. Główną bohaterką tego dnia jest oczywiście KROPKA. A dlaczego właśnie ona? 
W 2003 roku amerykański pisarz Peter H. Reynolds wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Gówna bohaterka, Vashti, jest uczennicą, która nie wierzy w swoje możliwości, myśli że nie potrafi malować. Na szczęście Pani z plastyki zmienia myślenie Vashti.  Białą kartkę z maleńką kropką, oprawia w piękną ramkę i wiesza na ścianie. Dzięki temu Vashti uwierzyła w siebie, uwierzyła że ma talent. Książka ta jest inspiracją dla wielu nauczycieli, którzy zaczęli szukać w swoich uczniach prawdziwych talentów. A przecież w każdym z nas tkwi jakiś talent prawda? Ważne jest aby go odkryć i szlifować.
 Książka „The Dot” została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków (również na polski), wydana alfabetem Braille’a i stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

Międzynarodowy Dzień Kropki.
Dzień w którym w szczególny sposób staramy się wzbudzić w dzieciach kreatywność, pomysłowość, zachęcić ich do tworzenia, twórczego myślenia. I pomimo to, że święto skierowane jest głównie do dzieci, to myślę, że w każdym wieku kropka może zadziałać. Zarówno przedszkolak, nastolatek, student jak i emeryt, może odnaleźć w sobie talent i prawdziwą pasję. A tylko człowiek który ma pasję, będzie mógł być prawdziwie szczęśliwy. Dlatego warto poszukiwać, codziennie, bez względu na wiek. Bo wszystko zaczyna się od rzeczy małych, od maleńkiej kropki. Wystarczy tylko ją odnaleźć i pielęgnować, poszerzać, dopracowywać.   

M.Błaszczyk

Data dodania: 2020-09-15 21:37:39
Data edycji: 2020-09-15 21:52:01
Ilość wyświetleń: 86
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej