Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day)

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie w dniu 15 września.

Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywnosci, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Stała się tak popularna, że została inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach.

Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i swojej pani poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości.

Nasze przedszkolaki wykazały się swoimi talentami, zdolnościami, umiejętnością tworzenia i wesołej, bezpiecznej zabawy w grupie. Święto małej kropki uznały za potrzebne i warte uwagi.

Wiecej zdjęć  na stronie https://pp2.radlin.pl/ w poszczególnych grupach

Data dodania: 2022-09-15 23:19:45