Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

"Dziecko ma prawo do poważnego traktowania jego spraw, do sprawiedliwego ich rozważania (…)”.

Nie ma dzieci - są ludzie"!

Janusz Korczak

Janusz Korczak nieustannie podkreślał, że dziecko w żadnym momencie swojego życia nie może być przedmiotem manipulacji świata dorosłych. Cenił on wartości: sprawiedliwość, szacunek, godność, piękno, prawdę i miłość do bliźniego.

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka przedszkolaki zapoznawały się ze swoimi prawami oraz obowiązkami. Dzieci opowiadając o swoich prawach i obowiązkach, nawiązywały do kodeksu przedszkolaka, pamiętały o prawie ale i obowiązku do tego aby być darzonym i darzyć szacunkiem wszystkich bez względu na kolor skóry, wiek, wygląd, pochodzenie, stopień sprawności. Wśród praw dzieci często wymieniały miłość, rodzinę, dom, zabawę, odpoczynek i wiele innych. Przedszkolaki wypowiadały się, oglądały ilustracje, tworzyły prace plastyczne.

Aktywność przedszkolaków w czasie zajęć napawa optymizmem i wiarą w to, iż nasze pociechy staną się bardziej wrażliwe i empatyczne wobec innych.

Data dodania: 2021-11-22 21:08:06
Data edycji: 2021-11-22 21:09:08