MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY − edycja 2020/2021. MODUŁ I.

MODUŁ I: Książki dzieciństwa – misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców.

Razem z Misiem przedszkole realizuje kierunek polityki MEN:

Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno-pedagogicznego wszystkim uczniom, z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych – rozwijanie kierunkowych zdolności dzieci. Zdobycie przez dzieci dyplomu „Odkrywca pisma”, świadczącego o rozwijaniu zainteresowań czytaniem i pisaniem.  Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych – obsługa edytorów tekstu, wykorzystanie prostych programów graficznych, wyszukiwanie w intrenecie i odtwarzanie filmów edukacyjnych. Działania wychowawcze placówki oświatowej. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych – kształtowanie nawyków czytelniczych.

Wiodące kompetencje kluczowe: kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji.

Rozwijanie czytelnictwa: budzenie/wzmacnianie zainteresowania książkami i publikacjami dla dzieci.

(ŻRÓDŁO: REGULAMIN PROJEKTU)

Bardzo serdecznie dziekuję wszystkim rodzicom za współpracę w realizacji MODUŁU I projektu.  Serdecznie proszę o zachęcanie dzieci do aktywnego słuchania, które pozwoli rozwijać w dzieciach zainteresowania czytaniem i pisaniem i kształtowanie nawyków czytelniczych.

B. Siwek

Data dodania: 2020-12-18 20:08:37