Misiowe laboratorium ''Czterech żywiołów''

Grupa III Biedronki wraz z p. Beatą Siwek bierze udział w Ogólnopolskiej akcji „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” 2020/2021.

Kolejny moduł, który grupa zrealizowała to:

Moduł V - Misiowe laboratorium "Czterech żywiołów"

Dzieci wykonały wiele ciekawych eksperymentów nabywając nowe wiadomości

i umiejętności, a jednocześnie doskonale się bawiąc.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przeprowadzonych przez dzieci doświadczeń.

B.Siwek

Korzyści realizacji projektu

Podniesienie jakości pracy przedszkola przez stosowanie zabaw twórczych z elementami doświadczania, obserwowania i eksperymentowania.

Razem z Misiem przedszkole realizuje kierunek polityki MEN:

Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno-pedagogicznego wszystkim uczniom, z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych – rozwijanie kierunkowych zdolności dzieci.

Zdobycie przez dzieci dyplomu „Odkrywca tajemnic”, świadczącego o rozwijaniu zainteresowań nauką i techniką.

Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość.

Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych – obsługa aplikacji Laboratorium eksperymentów naukowych, wykorzystanie prostych programów graficznych, obsługa urządzeń elektronicznych, np. stopera, wyszukiwanie w internecie i odtwarzanie filmów edukacyjnych.

Działania wychowawcze placówki oświatowej. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych – kształtowanie postawy odpowiedzialności, respektowania zasad i umów.

Wiodące kompetencje kluczowe: kompetencje matematyczne oraz kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii.

Rozwijanie czytelnictwa: nauka tworzenia prostych instrukcji słownych.

Moduł zakłada stworzenie „Księgi eksperymentów Małego Misia” według kategorii: ogień, ziemia, woda, powietrze, na podstawie propozycji podanych przez Misiową Mamę. Eksperymenty są przeprowadzane w domu i w przedszkolu. Do każdego żywiołu dzieci wraz z nauczycielem przyporządkowują odpowiednie zasady bezpieczeństwa.

(ŻRÓDŁO: REGULAMIN PROJEKTU)

Data dodania: 2021-02-28 19:24:27