NARODOWY DZIEŃ SPORTU

Narodowy Dzień Sportu, święto zdrowia i aktywnego trybu życia, jest organizowane nieprzerwanie od 10 lat przez Fundację Zwalcz Nudę, współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W ramach obchodów święta, w dniu 16 września 2022r. przedszkolaki z wszystkich grup wraz z wychowawcami, opiekunami, wzięły udział w imprezie zorganizowanej przez nasze przedszkole na boisku sportowym Orlik. Zabawa rozpoczęła się od rozgrzewki przy muzyce. Następnie ustalono zasady zabawy ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa i kultury zachowania się. Były również życzenia dobrej zabawy dla wszystkich uczestników. Przedszkolaki pokonywały przygotowane tory przeszkód. Doskonaliły szereg umiejętności wśród których znalazły się: wspinanie, przejście z zachowaniem równowagi, rzut do celu, toczenie piłki slalomem, przekładanie szarfy, strzał do bramki, skoki na piłce. Dzieci wspaniale się bawiły, dzielnie wykonując kolejne zadania, chociaż nie zawsze było łatwo. Wrześniowe słoneczko również pomogło nam w zabawie, co pewien czas wychodząc zza chmury i lekko ogrzewając nas swoimi promieniami. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał zasłużony medal SUPER SPORTOWCA, bo przecież doskonale wie, że ruch to samo zdrowie.

B.Siwek

Data dodania: 2022-09-17 12:36:05