Narodowy Dzień Sportu z udziałem Pszczółek na Orliku

Zanim rozpoczęliśmy sportowe zmagania na boisku, p. Dyrektor powitała Dzieci zgromadzone w grupach oraz Wychowawców i Opiekunów. Powiedziała, że dziś będziemy bawić się w Sportowców, czyli poznawać ruch i aktywnie spędzać czas.

Ważnym hasłem naszej ogólnoprzedszkolnej imprezy była również integracja Dzieci z wszystkich grup. Po wystąpieniu p.Dyrektor przeprowadzona była krótka rozgrzewka. Następnie p.Kamilla, prowadząca zawody, podała zasady organizacyjne - przydzieliła grupom początkowe stacje, poinformowała o czasie zabawy na stacjach, przypomniała o zasadach bezpieczeństwa, a następnie życzyła wszystkim Przedszkolakom dobrej zabawy! Trzeba przyznać, że konkurencje sportowe były iście olimpijskie. Rzut piłką do kosza, slalom między pachołkami, podskoki na piłce, bieg z przejściem przez szarfę, chód z jajkiem na łyżce - to były dla nas prawdziwe wyzwania. Czy daliśmy radę? Oczywiście, że tak!

Na zakończenie imprezy p.Dyrektor podziękowała nam za aktywny udział w zawodach oraz wręczyła medale i słodkie co-nieco. Po powrocie do przedszkola czekał na nas solidny odpoczynek. Bycie super Sportowcem, nawet podczas świetnej zabawy, wymaga wiele wysiłku i umiejętności. Zobaczcie sami...

M. Błaszczyk

Data dodania: 2021-09-13 19:24:08