Czcionka:

Kontrast:

Podsumowanie akcji ''Góra Grosza''

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci, 31.12.2021r. zakończyła się w naszym przedszkolu Ogólnopolska Akcja „Góra Grosza” pod patronatem Fundacji NASZ DOM. Zdaniem Fundacji : „najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie.” W centrum działań Towarzystwa Nasz Dom jest dziecko, które znajduje się w trudnej sytuacji rodzinnej. Przedsięwzięcia koncentrują się na dzieciach, których prawo do wychowania w rodzinie jest zagrożone czy chwilowo niemożliwe do respektowania. Celem jest umożliwienie im wszechstronnego rozwoju, ochrony ich praw i przygotowanie do dorosłego, odpowiedzialnego życia. Dlatego akcja „Góra Grosza”, to zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego. Do tej pory w XXI edycjach udało się zebrać ponad 44000000zł, które zostały przeznaczone na pomoc dla dzieci. Fundacja dziękuje za pomoc, którą Państwo ją obdarzyliście. Jakie korzyści płyną z uczestnictwa w tej akcji.

*Efekt wychowawczy – uświadomienie dzieciom, że oddając choćby jeden grosz można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej

* Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia dzieci, rodziców, nauczycieli na rzecz potrzebujących dzieci

* Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnopolską inicjatywę na rzecz Pieczy Zastępczej

Zatem jak przebiegała Akcja Góra Grosza w naszym przedszkolu. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Dzieciaki z wielką chęcią i zadowoleniem przynosiły w poszczególnych grupach zgromadzone przez siebie nominały o różnych wartościach : 1gr., 2gr., 5gr., 10gr., 20gr., 50gr., 1zł, 2zł. Z zachowaniem zasad higienicznych segregowały, liczyły nawet sumowały zgromadzone monety. Udało nam się zebrać 10489 sztuk monet o różnych nominałach na łączną wagę 24113 gr. Drodzy Rodzice, Dzieci ,Przyjaciele naszego przedszkola udało nam się zebrać 254,23 zł. Pieniążki zostały posegregowane i wysłane do organizatora akcji „ Towarzystwo Nasz Dom”. Bardzo, bardzo dziękujemy. Społeczność Przedszkola Publicznego nr 2 w Radlinie im. Jasia i Małgosi.

Koordynator akcji

S. Menżyk