Próbna ewakuacja przeciwpożarowa

Dnia 8 października b.r. w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

W próbnej ewakuacji, pod okiem strażaków z JRG Rydułtowy, wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci z 5 grup przedszkolnych  oraz cały personel placówki.

Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną. Już od najmłodszych lat oswajają dzieci oraz kadrę pedagogiczną, a także pracowników obsługi do sytuacji, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy.

Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń, za co Strażacy bardzo nas pochwalili.  W ciągu 4 minut i 56s. udało się opuścić budynek przedszkola wszystkim przebywającym tam osobom.

Po przeprowadzonej akcji Strażacy z wielkim zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy i przedstawili dzieciom wyposażenie wozu strażackiego.

Serdecznie dziękujemy Strażakom z JRG Rydułtowy za współpracę i cenną prelekcję.

Data dodania: 2024-10-08 19:51:08
Data edycji: 2024-10-08 21:16:27