Pszczółki na tropie zdrowego odżywiania

Pszczółki wcieliły się w rolę agentów specjalnych i pomogły profesorowi Animce odzyskać ważny składnik skradziony ze Światowego Banku Składników Odżywczych. Najpierw przedszkolaki musiały przejść krótkie szkolenie, aby dowiedzieć się czym są składniki odżywcze, witaminy oraz zapoznały się z piramidą żywienia. Następnie mali agenci rozwiązali szereg zagadek, aby dowiedzieć się jak najwięcej o poszukiwanym składniku odżywczym. Okazało się, że poszukiwany składnik znajdował się w owocach kiwi. Każdy  spróbował tego pysznego owocu (nawet Ci, którzy twierdzili, że za kiwi nie przepadają;-) ). Następnie dzieci  wykonały zdrowy i bogaty w składniki odżywcze koktajl, w którym znalazło się też kiwi. Mali agenci spisali się na medal i każdy z nich otrzymał specjalną odznakę Młodszego Agenta.

Data dodania: 2023-04-23 14:18:38
Data edycji: 2023-04-23 14:39:31