Ruszam się i zdrowo jem – wizyta dietetyka w przedszkolu

W naszym przedszkolu w dniu 18.01.2022r. w grupach starszych gościliśmy  panią dietetyk. Celem spotkania było rozpowszechnianie wśród przedszkolaków podstawowej wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia.

Bardzo ważne jest, aby właśnie w wieku przedszkolnym kształtować i wdrażać u dzieci zasady prawidłowego odżywiana się oraz zachęcać do uprawiania sportów. Zabawy na świeżym  powietrzu, spacery, różnego rodzaju  sporty mają istotny wpływ na zdrowie naszych dzieci. Kolejną bardzo ważną  rzeczą dla naszych milusińskich  jest  zdrowe odżywianie się, urozmaicone jedzenie zawierające witaminy oraz wartości odżywcze. Pani dietetyk przygotowała dla dzieci pogadankę właśnie na taki temat. Dzieci miały możliwość poznania co to jest Piramida Zdrowego Żywienia I Aktywności  Fizycznej. Odgadnęły, że w trójkącie znajduje się graficzny opis odpowiednich produktów spożywczych. Im wyższe piętro piramidy, tym mniejsza ilość i częstość spożywanych produktów z danej grupy. Dzieci wiedziały dlaczego należy często spożywać warzywa i owoce i jak ważne znaczenia dla organizmu mają witaminy. Wielką frajdą okazały się proste ćwiczenia, które dzieci same zaproponowały. Z radością wykonywały przysiady, brzuszki, pajacyki, podskoki. Przedszkolacy wymieniali się swoimi doświadczeniami dotyczącymi uprawianych sportów takich jak: pływanie, piłka nożna, gimnastyka artystyczna.

Pani dietetyk dziękujemy za dzielenie się swoją wiedzą ,wesołe zabawy przy piosenkach oraz za poświęcony czas. Drodzy rodzice należy pamiętać, że propagowanie zdrowego stylu życia dla najmłodszych jest szczególną inwestycją w ich przyszłość.

S. Menżyk

Data dodania: 2022-01-18 18:59:27