Spotkanie z górnikiem - Przedszkole Publiczne Nr 2 im. Jasia i Małgosi w Radlinie

Spotkanie z górnikiem

Przedszkolaki z gr. III Kaczuszki miaÅ‚y przyjemność goÅ›cić górnika. ByÅ‚ to Pan Rajmund BudzyÅ„ski, dziadek Lenki z naszej grupy. Przedszkolaki miaÅ‚y wspaniaÅ‚Ä… okazjÄ™ poznać wiele spraw zwiÄ…zanych z pracÄ… górnika. PoznaÅ‚y również historiÄ™ powstania wÄ™gla popartÄ… oglÄ…daniem zdjęć odcisków roÅ›lin, gÅ‚ównie paproci na bryÅ‚ach wÄ™gla. Dzieci mogÅ‚y obejrzeć z bliska, a nawet samemu przymierzyć elementy stroju galowego i policzyć ile guzików ma mundur górniczy. ByÅ‚y opowieÅ›ci o Å›w. Barbarze-patronce górników oraz Skarbniku. Szczególne zainteresowanie w dzieciach wzbudziÅ‚a postać legendarnego Skarbnika, który, jak opowiedziaÅ‚ nasz gość ostrzega górników przez zagrożeniami w kopalni. Dzieci byÅ‚y bardzo zainteresowane i aktywne. ChÄ™tnie sÅ‚uchaÅ‚y ale i zadawaÅ‚y pytania. WykonaliÅ›my również pamiÄ…tkowe zdjÄ™cia, a przedszkolaki wrÄ™czyÅ‚y podziÄ™kowanie. Na koniec zostaliÅ›my obdarowani sÅ‚odyczami.

Serdecznie dziÄ™kujemy Panu Rajmundowi za przeprowadzenie ciekawych zajęć o zawodzie górnika, podzielenie siÄ™ swojÄ… wiedzÄ… i czasem.

B.Siwek

Data dodania: 2022-12-10 21:32:45