Spotkanie z Panią Lucyną Szłapka

W dniu 12.12.2023r. w naszym przedszkolu gościła Pani Lucyna Szłapka, autorka książki „Moji pisani. Bojki, godki i wierszyki po ślonsku starki z Rybnika”,  odznaczona tytułem Honorowego Mieszkańca Radlina. Została  zaproszona, ponieważ w grupach 5- i 6- latków naszego przedszkola jest realizowany program regionalny „Radlin, moje miasto”. Jednak Pani Lucyna odwiedziła nie tylko starsze dzieci, ale wszystkie grupy przedszkolne. Opowiedziała o śląskich tradycjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, a także o tradycyjnym śląskim stroju, który miała ubrany. Wyjaśniła przedszkolakom, jak nazywają się poszczególne części takiego stroju. Wyczerpująco odpowiadała na pytania dzieci dotyczące dawnych zabaw, nauczyła je krótkiej zabawy kołowej i bawiła się w nią razem z z rzedszkolakami. Zwieńczeniem spotkania było wykonanie pamiątkowych zdjęć „pod starczynym plyjdym”. Dzieci podziękowały Pani Lucynie za ciekawe spotkanie i wręczyły bukiecik kwiatów.

K.Stacha

Data dodania: 2023-12-17 16:09:29