Spotkanie z ratownikiem medycznym

13 grudnia w naszym przedszkolu w grupach Biedronki, Żabki i Motylki odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym. Przedszkolacy dowiedzieli się o sposobie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ratownik medyczny to osoba wykonująca zawód medyczny, posiadająca wiedzę i uprawnienia do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakładach opieki zdrowotnej, w szczególności do udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacji nagłego stanu zagrożenia życia lub zdrowia.

Ratownicy medyczni muszą mieć rozległą wiedzę z zakresu różnorodnych nauk medycznych, tak by móc jak najszybciej postawić wstępną diagnozę i podjąć odpowiednie działania z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

S. Menżyk

Data dodania: 2021-12-16 21:07:25