Światowy Dzień Drzewa

10 października ~ Światowy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy je od 2002 roku. Pszczółki z naszej grupy również nie zapomniały o tym dniu. Dowiedziały się jak ważną rolę w życiu człowieka i zwierząt pełnią drzewa. Dzięki nim możemy cieszyć się czystym powietrzem. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca ~ drewna, no i są domem dla wielu zwierząt ( ptaki, ssaki, owady). Na zajęciach plastycznych przy użyciu papierowych chusteczek dzieci wykonały kolorowe jesienne drzewka, z których została zorganizowana wystawka. Następnie w formie ekologiczo~kreatywnych zabaw dzieciaczki ułożyły dwa drzewa. Pnie powstały z szarego papieru, zaś korony z pięknych jesiennych kasztanów. Warto wiedzieć, że kasztany dzieci same zbierały i gromadzily w kąciku przyrody. Zabawy te przyniosły wszystkim wiele radości. Wspólna zabawa, uzgadnianie planów, podział kto ma co wykonywać, malutkie kłótnie ( drzewko będzie okrągłe, wysokie, nie bo będą tylko gałęzie, pień trzeba obłożyć kasztanami ~będzie mu ciepło). Na koniec dzieci uzupełniały powstały collage drobnymi elementami ~chmurki, słońce zwierzątka, grzybki. Prosty pomysł na zabawę, a dał dzieciom wiele radości, satysfakcji, no i dumy, ponieważ było wielu odwiedzających salę Pszczółek w celu zobaczenia efektu naszych zabaw. ??

S. Menżyk

Data dodania: 2023-10-16 20:51:33