Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto ustanowione 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

Z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku.To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt - podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik Washington Post i powstała karykatura prezydenta, który broni misia.

Popularność misia z rysunku postanowił wykorzystać właściciel sklepu z zabawkami na nowojorskim Brooklynie, Morris Mitchom. Na cześć prezydenta, pluszaka nazwał Teddy's Bear (Teddy - od zdrobnienia imienia Theodore, bear - ang. niedźwiedź). Zgodę na wykorzystanie imienia wydał sam prezydent, podsumowując to krótkim zdaniem: Nie sądzę, żeby moje imię było wiele warte w tym niedźwiedzim interesie.

Przedszkolaki kochają misie, dlatego urodziny maskotki świętowały na różne sposoby. Wystarczy popatrzeć na uśmiechnięte buzie dzieci i od razu wiadomo, jak ważną rolę spełniają w życiu dziecka te małe i te duże pluszaki.

Więcej zdjęć na stronie pp2.radlin.pl w zakładkach poszczególnych grup.

Data dodania: 2021-11-26 22:21:30
Data edycji: 2021-11-26 22:25:02