Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Szkoła Pamięta-udział w kolejnej edycji akcji MEN

Szkoła Pamięta-udział w kolejnej edycji akcji MEN

Szkoła pamięta – edycja 2020

„Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. W 2019 r. w akcję włączyło się prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół. Młodzi ludzie ze swoimi opiekunami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, chcielibyśmy, aby działania realizowane w ramach akcji miały przede wszystkim charakter wirtualny bądź multimedialny i były realizowane w obrębie szkoły lub placówki.

„Szkoła pamięta” – idea akcji

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Żródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-pamieta--zapraszamy-do-udzialu-w-kolejnej-edycji-akcji-men

Multimedialny spacer przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 2 im. Jasia i Małgosi  w Radlinie szlakiem miejsc pamięci naszego miasta Radlin #SzkołaPamięta.

 

 

Data dodania: 2020-10-29 19:38:57
Data edycji: 2020-10-29 20:24:17
Ilość wyświetleń: 84
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej