Szlachetna Paczka 2021

Szlachetna Paczka 2021.

W tym roku szkolnym Przedszkole Publiczne nr 2 im. Jasia i Małgosi w Radlinie jest Darczyńcą i podjęło się przygotowania „Szlachetnej Paczki” dla wybranej rodziny. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami damy radę.

Zbiórka potrzebnych rzeczy będzie prowadzona do dnia 8 grudnia w przedszkolu (rzeczy składamy w poszczególnych grupach)

KOMU POMAGAMY?

Pani Monika

Kod Rodziny: SLA-1302-64050

Historia Rodziny

Dawniej, gdy pani Monika pracowała jako sprzątaczka, było jej dużo lżej. Koszty utrzymania nie były takie wysokie jak obecnie. Respondentka jeździła do pracy, przebywała wśród ludzi, żyła skromnie, ale dawała radę. Przez chory kręgosłup w tej chwili jest na rencie. Najtrudniejsze dla niej jest chyba to, że jest bardzo samotna. Utrzymuje się z renty inwalidzkiej w kwocie 834 zł, po odliczeniu kosztów utrzymania w kwocie 732 zł zostaje jej do życia 103 zł na miesiąc. Nasza respondentka jest osobą słabosłyszącą. Nie ma przyjaciół. Czasami sąsiedzi przynoszą jej coś do zjedzenia.

Piękno Rodziny

Pani Monika mówi, że nie ma talentów. Lubi czytać Pismo Święte, bo to daje jej siłę, aby przetrwać. Nie ogląda telewizji, bo ją denerwuje, gdy widzi ile zła i niesprawiedliwości dzieje się na świecie. Jedyną jej rozrywką jest granie na komputerze, który dostała z projektu dla osób niepełnosprawnych. Respondentka mało wychodzi z domu, jest skromna i skryta. Jest wdzięczna za to, że żyje, chociaż to życie takie smutne. Lubi porozmawiać z sąsiadami, którzy czasami przyniosą jej coś do jedzenia.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Żywność trwała. Pani Monika ma tak mały dochód, że nie może pozwolić sobie na zbyt wiele. Za zaoszczędzone pieniądze mogłaby zakupić sobie produkty świeże, np. owoce, mięso.

2. Środki czystości. Brak funduszy na podstawowe produkty. Pani Monika musi wybierać czy kupić płyn do prania, czy coś do chleba.

3. Pościel. Obecne pościele są już mocno wysłużone, a nowa to wydatek, na który pani Monika nie może sobie pozwolić. Spłaca ratę za pralkę, którą musiała sobie kupić, aby godnie żyć i dbać o czystość.

Pozostałe potrzeby Rodziny:

Żywność trwała: Herbata, Kawa, Kasza, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Owoce i warzywa w puszkach,

kakao, słodycze, galaretki, kisiel, przyprawy, gotowe dania w słoiku, bakalie

Środki czystości: Mydło / żel myjący, Szampon, Płyn do płukania, Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Płyny czyszczące, papier toaletowy, chusteczki higieniczne

Specjalne wymagania:

mydło w kostce i płyn do naczyń typu Ludwik

Wyposażenie mieszkania

Pościel (poszwy, prześcieradło)

Uwagi: 160/200, kora albo bawełna

Szczególne upominki

Monika: suszarka do włosów (JUŻ ZREALIZOWANE PRZEZ JEDNEGO Z RODZICÓW NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW)

Data dodania: 2021-11-22 19:08:56