Trwa akcja OPATRUNEK NA RATUNEK

od 5 października do 30 listopada w naszym przedszkolu trwa akcja "OPATRUNEK NA RATUNEK".

Do misyjnych przychodni i szpitali w Afryce zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie wiele chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, często też zdarza się, że parzą się gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska.

Co jest potrzebne?

Zbieramy wszystkie MATERIAŁY OPATRUNKOWE– nowe, nieużywane i z długim terminem ważności (minimum pół roku)

Bardzo potrzebne są też:

• maści ichtiolowe,
  • proszek Dermatol,
  • igły (głównie rozmiary 5, 6, 7, 8)
  • strzykawki (najbardziej pożądane pojemności to 2, 5 i 10 ml),
  • gazy jałowe i niejałowe,
  • kompresy jałowe,
  • kompresy niejałowe pakowane po 100 szt różne wielkości,
  • plastry na rolkach,
  • rękawice jednorazowe i chirurgiczne różne rozmiary,