Uroczyste pasowanie na Starszaka

W uroczystości pasowania na starszaka przedszkolaków z grup Biedronki i Motylki, która odbyła się w dniu 18 października uczestniczyli zaproszeni goście: Pani Małgorzata Mokrosz, naczelnik WEiSS  UM Radlin oraz Pani Małgorzata Stankiewicz-Mnich, dyrektor PP2 w Radlinie.

Dzieci zapewniały w słowach recytowanych ról, jakie są już dorosłe i jak wiele potrafią. To jednak nie przekonało  Baby Jagi, która już na początku zamknęła naszych gości w klatce i powierzyła ich dalszy los w ręce przedszkolaków. Dzięki wspaniałym występom Motylków i Biedronek, Baba Jaga uwolniła obydwie panie, sama znikając z przedszkola. Po występach przedszkolaki uroczyście ślubowały i zostały pasowane na starszaków. Na pamiatkę otrzymały również dyplomy, rożki obfitości oraz opaski odblaskowe. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że uroczystość przebiegła w bardzo miłej, wesołej atmosferze wspólnej zabawy.

B.Siwek

Zdjęcia i filmy: H.Czepczar, B.Czajkowska