Wycieczka do Zabytkowej Kopalni IGNACY w Rybniku

Grupa Kaczuszki wycieczkę do Zabytkowej Kopalni IGNACY w Rybniku rozpoczęła od spotkania z Panią Przewodnik, która tłumaczyła dzieciom, dlaczego to miejsce jest wyjątkowe w historii Rybnika i Górnego Śląska. Następnie spotkaliśmy Skarbnika- ducha kopalni.  Opowiadał nam między innymi o tym, skąd wziął się węgiel, kim była św. Barbara i czym zajmował się dobry duch kopalni. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w rozmowie, odpowiadając na pytania i sami kierując pytania do Skarbnika. Kolejne atrakcje wycieczki to własnoręcznie wykonane mini czaka- czapki górnicze w czasie warsztatów z Panią Przewodnik.  Następnie przerwa podwieczorkowa z oglądaniem bajki animowanej „Bolek i Lolek wśród górników”. Ostatni etap naszej wycieczki to wystawa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni, Aktywności”. To małe centrum nauki w którym dzieci doskonale się bawiły w samodzielnym eksperymentowaniu  pod okiem Pani Opiekun. Na pamiątkę w każdym odwiedzanym miejscu wykonaliśmy zdjęcia.

Data dodania: 2023-12-12 21:38:36
Data edycji: 2023-12-12 21:40:10