Zabawa sztuką

Grupa Misie wraz z panią Haliną Czepczar biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Zabawa sztuką”. Projekt zakłada wprowadzenie dzieci w świat sztuki o charakterze lokalnym, ogólnopolskim, europejskim i światowym.

Dzieci zainspirowane dwoma obrazami Georgesa Seurata „Sekwana przy wyspie Grande Jatte” oraz „Wieża Eiffela” poznały styl w malarstwie nazywany pointylizmem.  Nazwa  pointylizm  lub puentylizm (z fr. pointiller – kropkować, punktować)  polega na budowaniu kompozycji obrazu poprzez zapełnianie gęsto rozmieszczonymi, różnobarwnymi punktami i kreskami kładzionymi na płótno czubkiem pędzla.

Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do pracy i stworzyły swoje własne „kropkowane" obrazy.

Data dodania: 2020-10-17 22:27:47
Data edycji: 2020-10-18 13:21:08