Zabawy Misiów na śniegu

W dniu 19. 01.2021r dzieci z grupy Misiów uczestniczyły w zabawach zimowych.

Jednak przed wyjściem na podwórko, na tak wyczekiwany śnieg przypomniały sobie zasady jakich należy przestrzegać zawsze podczas zimowych harców. Bezpieczeństwo to najważniejsza sprawa każdego człowieka. Zależy ono od każdego z nas. Muszą o tym pamiętać nie tylko dorośli, ale też i dzieci.

Zasady bezpieczenstwa:

1. Rzucając się śnieżkami, nie wolno łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieniami. Nie rzucamy też nikomu kulkami w twarz.
  2. Nie należy rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody. Może to uszkodzić auto. Poza tym zaskoczony kierowca może stracić panowanie nad pojazdem i spowodować wypadek.
  3. Nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu jezdni, bo sanki mogą wjechać wprost pod samochód.
  4. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, czyli na zorganizowanych lodowiskach. Stawki, jeziora czy rzeki nie są bezpiecznym miejscem do zabawy.
  5. Jeśli widzimy zwisające z dachów sople, nie wolno ich strącać patykami czy kamykami. Grozi to urazem.
  6. Nie wolno organizować kuligów na terenie dróg publicznych i zaczepiać sanek do pojazdów mechanicznych.
  7. Należy pamiętać o tym, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność. Samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Dlatego nie przebiegamy przez ulicę i nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych.

Na koniec zabawy Misie ulepiły bałwana- swojego Olafa.

Uśmiech dzieci mówił wszystko...

Dzień należał do udanych, szczęście dzieci bezcenne.

K. Kobeszko

Data dodania: 2021-01-20 19:09:39