Zajęcia otwarte dla rodziców u Biedronek

Poznajemy mieszańców Zoo” – 24.05.2022r. w grupie Biedronki odbyło się zajęcie otwarte z udziałem rodziców. Podczas zabaw dzieci miały okazję utrwalać nazwy zwierząt egzotycznych. Wykorzystując ilustrację, plansze demonstracyjne i okulary 3D dzieci poznały naturalne środowiska w których te zwierzęta żyją ( sawanna, pustynia, dżungla, kraina lodu). Przedszkolaki nie miały trudności w zdefiniowaniu pojęcia zoo, kto w nim meszka, co się w nim znajduje oraz jak trzeba zachowywać się w zoo. Wzbogaciły swoją wiedzę o nazwy młodych zwierząt np. : kangurzątko, strusiątko, szympansiątko, lwiątko, słoniątko. Pochwaliły się swoją wiedzą układając z rozsypanki literowej nazwy zwierząt, liczyły sylaby w wyrazach i ilość wyrazów w zdaniu. Dużą atrakcją dla dzieci była wspólna zabawa z udziałem rodziców o zabawach i figlach rekinka do piosenki „Baby shark”,” Walking, walking hop, hop, hop, song. Na koniec dzieci wykorzystały tablicę interaktywną i odkodowały na wirtualnej macie kwiatki- niezapominajki, jako prezent dla mamy i taty z okazji zbliżających się świąt Dnia Mamy i Dnia Taty.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w zajęciu.

Data dodania: 2022-05-29 20:58:37
Data edycji: 2022-05-30 20:25:02