Zajęcie otwarte dla rodziców

„Po deszczu zawsze wychodzi słońce” to temat zajęcia otwartego dla rodziców przeprowadzonego w grupie III Kaczuszki. W czasie zajęcia rodzice mogli zaobserwować, jak dzieci kształtowały szereg umiejętności: współpracę w grupie, wyrażanie emocji mimiką twarzy, rysunkiem, słuchania czytanego tekstu i wypowiedzi na temat jego treści, wyróżniania i przeliczania ilości zdań, słów, sylab, odczytywania kodu, reagowania na określony sygnał, rozpoznawania poznanych liter i podejmowania próby czytania, dokonywania ewaluacji w formie graficznej. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciu wykazując zainteresowanie. Rodzice mieli możliwość wyrażenia swojej opinii na temat zajęcia w formie pisemnej.

W zajęciach uczestniczyła również p. psycholog Natalia Gomolec, która po zajęciach przedstawiła rodzicom prezentację na temat „Pozytywna dyscyplina. Nauka wartościowych umiejętności życiowych i społecznych”. Prezentacja dotyczyła różnych emocji, które towarzyszą nam w życiu i odnosiła się do treści zajęcia otwartego.

B.Siwek

Data dodania: 2022-11-27 18:34:41