Zajęcie otwarte w grupie Żabki

Na jesienny czas - zabawy z literkami - to temat zajęcia otwartego dla Rodziców, które odbyło się w naszej grupie 17. XI. br. Celem zajęcia było zapoznanie Rodziców z metodami pracy z dziećmi w obszarze przygotowania dzieci do podjęcia nauki czytania i pisania oraz umożliwienie obserwacji własnego dziecka na tle grupy- jego zachowania, opanowanych umiejętności, czy umiejętności skupienia uwagi.

Osiągnięcie umiejętności czytania jest dla dziecka bardzo trudne, a przedszkole jest często pierwszym miejscem, gdzie dziecko sytka się z takimi pojęciami jak litery, głoski, sylaby, zdanie, samogłoski, czy spółgłoski. Żmudna praca wymagająca od dziecka skupienia uwagi podczas zajęć na tym, co mówi nauczyciel, zapamiętywania kolejnych głosek w prezentowanych słowach, czy też dostrzegania drobnych różnic w obrazkach a potem w literach, często jest dużą trudnością. Nie mniej przedszkole stara się ułatwić dzieciom osiągnięcie tych umiejętności przez różnorodne zajęcia i zabawy, czego świadkami byli Rodzice w naszej grupie. Ponadto dzieci miały możliwość pochwalić się również swoimi umiejętnościami w konwersacjach w języku angielskim z Panią Halinką Cz. a Rodzice - czynnie uczestniczyć w zabawach z dziećmi. Udział Rodziców w takich spotkaniach jest dla nas- nauczycieli cennym doświadczeniem i możliwością dzielenia się wiedzą i sposobnością do osobistego kontaktu, za co bardzo dziękujemy.

Data dodania: 2022-11-20 19:01:56
Data edycji: 2022-11-20 19:10:13