Zajęcie otwarte z udziałem rodziców

Dnia 19. 04. 2023 w grupie Pszczółki odbyło się zajęcie otwarte z udziałem rodziców. Tematem spotkania było Poznajemy wiosenne ciekawostki. Dzieci pochwaliły się swoimi wiadomościami ( znały nazwę pory roku, jej charakterystyczne cechy, rozpoznawały i nazywały kwiaty wiosenne oraz ptaki przylatujące do naszego kraju na wiosnę). Wielką frajdą okazały się zabawy matematyczne, podczas których dzieci wykorzystały kuchenne łyżki małe i duże. Dzieci liczyły, tworzyły zbiory, posługiwały się liczebnikami porządkowymi, tworzyły rytmy. W tych zabawach uczestniczyli także rodzice. Mieli okazję poznać proste sposoby wtajemniczenia dzieci w świat "przedszkolnej dziecięcej matematyki". Była to również okazja, jak dzieci uczą się poprzez zabawę, a przede wszystkim sami w niej uczestniczyli. Urozmaiceniem spotkania były zabawy rytmiczne z wykorzystaniem bum bum rurek, prowadzone przez nauczyciela rytmiki panią Karolinę. Podczas całego spotkania dzieci i rodzice wykazali się dużym zainteresowaniem, wszyscy byli aktywni i chętni do zabawy. Wspólna aktywność świadczyła jak ważną rolę w życiu dziecka spełnia wspólna zabawa z mamą lub tatą. Ilekroć będziemy o tym mówić, pamiętajmy to jest bardzo ważna rzecz. ??. Pszczółki serdecznie dziękują wszystkim rodzicom za udział w zajęciach i cieszą się, że mają takich kochanych rodziców ???

Data dodania: 2023-04-23 20:26:07
Data edycji: 2023-04-23 20:31:17